Strona główna

Niepowtarzalny urok produktów sztuczne skały felsdekor

Dekoracje wykonane są ręcznie w opatentowanym procesie, przy użyciu naturalnego kamienia (piasku) i tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Produkt typu felsdekor oznacza wyroby wykonane techniką zatapiania kruszywa w żywicy. Technika ta pozwala dać Państwu do ręki produkt na który warunki atmosferyczne nie mają wpływu, ponieważ nie są w stanie wypłukać kruszywa z powierzchni dekoracji.

W naturalnym środowisku każda formacja skalna opowiada jakąś historię. Budując sztuczną skałę, zawsze upewniamy się, że opowieść jest realistyczna i przekonująca.

Pierwszym krokiem do opanowania projektowania i budowy sztucznych głazów  jest umiejętność odpowiedniego uwzględnienia skali. Formacje powinny być wystarczająco duże, aby naśladować naturę, nie przytłaczając jednocześnie przestrzeni. Zbudowane jako grupa głazów gdzie jest opowiedziana jakaś historia.

Zawsze staramy się pracować z większymi elementami, tworząc wrażenie, że formacja została tam celowo pozostawiona tworząc spójny element z otaczającą nas przestrzenią. Aby odwzorować takie detale używamy techniki ręcznego rzeźbienia. Staramy się uformować oddzielne sztuczne skały aby jak najbardziej oddać ich naturalny wygląd.

Być może najważniejszym aspektem tworzenia realistycznych sztucznych skał jest osiągnięcie mistrzostwa w sposobie ich formowania i doborze odpowiednich komponentów.


Stosować je można w ogrodach i wnętrzach. Główną zaletą zastosowania w ogrodach - odporność na wszelkie ekstremalne warunki atmosferyczne.

Ich podstawową zaletą aby stosować je we wnętrzach jest niewielki ciężar, pozwalający na dowolne projektowanie wykończenia pomieszczeń, nadając im niepowtarzalny charakter i wyjątkowy klimat.

Doskonale nadają się do dekoracji wnętrz, zarówno w biurach, restauracjach, sklepach, jak i w saunach, gabinetach odnowy biologicznej i w obiektach sportowych (ściany wspinaczkowe, tory przeszkód).

Dekoracje we wnętrzach to kompozycje imitujące naturalne ściany skalne, podwieszane sufity oraz dowolne formy, które podpowiada fantazja dekoratora.

Produkty typu felsdekor to lekkie skały z naturalną powierzchnią kamienia, odporne na mróz, wodę i słońce, stabilne w formie, przyjazne dla środowiska, mające nieograniczone możliwości projektowania.

Prawie wieczna trwałość, ale znacznie mniejszy ciężar. Dekoracje typu felsdekor - to dekoracje skalne do Twojego ogrodu, to dekoracje skalne do Twojego biura, to skały na Twoim basenie, aquaparku czy w SPA.

Lekkość pomysłu - moc skały


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.