Strona głównaRegulamin
Kategorie
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Nowości
Mała grotka Madonny
Szybki podgląd
Kamienna piramida
Szybki podgląd
Podłużna skała
Szybki podgląd
Blok skalny
Szybki podgląd
Złoty kamień
Szybki podgląd
Tester butów
Szybki podgląd
Kamień milowy, Caminostone
Szybki podgląd
Elewacja
Szybki podgląd
Białe skały
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
Grupa 4 skał
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
Ostatnio przeglądane
Polecamy
Bestsellery
Informacje
Koszyk
...jest pusty

Przechowalnia

Ilość produktów w przechowalni: 0

Zobacz

Regulamin

e-sklep - regulamin

Regulamin zawiera uregulowania organizacyjne. Jego akceptacja jest warunkiem użytkowania e-sklepu i serwisów MegaOgrody. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Właścicielem serwisów (MO, fels) w skład którego wchodzą

 • portalu MO - MegaOgrody.pl - e-sklep, Wszystko do Ogrodu i Domu, fontanny, dekoracje, węże, pompy, oświetlenie, spa
 • portalu Sztuczne Skały - felsdekor.pl Dekoracje Skalne, Sztuczne skały, Kunstfelsen

 jest MegaOgrody z siedzibą w Pieszycach przy ulicy M. Kopernika 106/2, numer NIP 8951882363.

 1. Polityka zbierania, magazynowania oraz przetwarzania danych osobowych, przedstawione są w Polityce Prywatności.
 2. Dokument ten jest integralną i nierozłączną częścią niniejszego regulaminu.
 3. Aby korzystać ze sklepu internetowego i dokonywać zakupów z serwisów należy założyć KONTO lub podać odpowiednie dane do zamówienia.
 4. Klient może usunąć swoje konto w dowolnym momencie.
 5. Zapisanie się lub kupienie towaru jest RÓWNOZNACZNE z udzieleniem zgody na przesyłanie ofert z serwisów drogą elektroniczną.
 6. Wpłaty proszę kierować na wskazane konto bankowe.
 7. Dokonanie wpłaty na inne konto, nie jest traktowane jako płatność za zamówiony towar, a zamówienie nie zostanie zrealizowane.
 8. W przypadku nie uregulowania płatności w terminie 14 dni od daty złożenia zamówienia, zostaje ono anulowane.
 9. Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają obowiązujący podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.
 10. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy fakturę VAT i przesyłamy ją drogą elektroniczną w postaci .PDF
 11. Czas realizacji w e-sklepach przedstawiamy na stronie CZAS REALIZACJI.
 12. Nie ponosimy odpowiedzialności za niezrealizowanie zamówienia lub wydłużenie czasu realizacji, jeżeli nastąpiło to z przyczyn od nas niezależnych.
 13. Każde zamówienie może być przez zamawiającego anulowane do czasu, kiedy posiada ono status „ w trakcie realizacji ”.
 14. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem firm kurierskich. Kupujący jest obciążany uzgodnionymi wspólnie z MegaOgrody kosztami dostawy.
 15. Firma MegaOgrody nie odpowiada za czas, jaki spedytor lub przewoźnik potrzebuje na dostarczenie zamówionych towarów pod wskazany adres.
 16. Firma MegaOgrody nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia towaru powstałe w trakcie dostawy przez przewoźnika. Zamawiający ma prawo do sprawdzenia w obecności przewoźnika stanu dostarczonej przesyłki, a w razie stwierdzenia uszkodzeń, do spisania Protokołu uszkodzenia. Protokół ten należy dostarczyć listownie lub mailem do siedziby MegaOgrody i jest on jedyną podstawą to uwzględniania tego typu reklamacji. Wskazane jest wykonanie zdjęć uszkodzonej przesyłki.
 17. Wysłaną paczkę klient zobowiązany jest odebrać, zgodnie o ustawą o świadczeniu usług na odległość z dnia 18 lipca 2002r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204).
 18. Produkty oraz usługi są objęte gwarancją. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w umowie wystawionej przez gwaranta.
 19. Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie.
 20. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt własny na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu, określając sposób realizacji zobowiązań sklepu. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.
 21. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.
 22. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny, nowy towar zostanie wysłany w ciągu kilku dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.
 23. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.
 24. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 14 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostają wysłane do klienta listem poleconym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej, a po otrzymaniu jej, w ciągu 7 dni roboczych, sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto Klienta.
 25. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.
 26. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
 27. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez JEGO PRODUCENTA. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
 28. Strony firmy MegaOgrody są objęte prawami autorskimi, zgodnie z tym, jak opisano na stronie Prawa autorskie i znaki towarowe, chyba że określono inaczej.
 29. Wszelkie sytuacje nie opisane powyżej są regulowane przez przepisy Kodeksu Cywilnego.


Oświadczenie o odstąpieniu od umowy
 

Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Blog
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.